Wellbeing at its finest.

Prazniki in obilo hrane

Ko se sama spominjam praznikov iz preteklih let, ko je bil moj odnos s hrano vse prej kot lahkoten, sem bila ob vsej te oblici hrane v krču. V strahu kako bom šla čez praznike in ali se bom uspela “držati nazaj”. Koliko praznovanj sem bila prisotna, a odsotna, ker sem večino svoje energije posvetila hrani in strahu pred samo sabo. In tako so tisti trenutki, ki res štejejo šli kar mimo neopaženi.

Zato bi vam rada tukaj izkazala še dodatno oporo v tem času. Da greste čez letošnje praznike bolj lahkotno in prisotne. Najprej zase in potem tudi za vse vaše drage.

Ko čutimo to potrebo po kontroli vnosa hrane (koliko, kaj, kdaj) je razlog velikokrat zakrit drugje. Pravi problem ni potreba po prenajedanju ali nasprotno kontroli vnosa hrane, ampak zakaj te občutki sploh nastanejo? Kako pride do njih? Zakaj jih nosim v sebi? Čemu služijo? S tem se ukvarjamo celoten program in bi te v tem trenutku usmerila na segment HRANA IN MOJE ŽIVLJENJE in pa POSTAVLJANJE MEJ (v povezavi s prihajajočimi prazniki)

In pa vprašanja:

1. Če bi lahko preživela praznike čisto po svoji volji kaj bi počela? Kako bi izgledal tvoj Božični večer? S kom bi ga rada preživela?

2. Med prazniki se velikokrat zbere družina. Tudi širši člani. Je med njimi katera oseba, ki je ne želiš videti? Kako lahko v tem primeru zaščitiš sebe? Postaviš tej osebi meje? Poskrbiš zase in svoje počutje?

3. Za katere člane družine ali pa prijatelje si lahko hvaležna, da jih imaš? Za kaj vse si lahko hvaležna v tem Božičnem času?

Objem,

Klara

Kako si občutila vadbo?